• تلفنتلفن گویا : 02191010898 / تلفن : 02155195276 02155195281
  • ایمیلinfo@erikaoil.com
  • آدرستهران - اسلامشهر - بزرگراه آزادگان (چهاردانگه) - منطقه صنعتی علی آباد قاجار - خیابان امام خمینی - کوچه تیر - پلاک 14
  • ساعتهای آزادشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:30 صبح تا 17 عصر پنج شنبه از 9:30 صبح تا 12:30 ظهر
نماد اعتماد الکترونیک

پارافین مایع بهداشتی و کاربردهای آن

پارافین مایع بهداشتی یک محصول پتروشیمی بدست آمده از تصفیه نفت خام است که دارای ناخالصی های مختلفی می باشد. به همین علت می توان با حذف مواد ناخواسته و خالص سازی آن ، نوعی پارافین خالص تولید نمود که همان پارافین مایع است. روغن پارافین مایع نوعی هیدروکربن شفاف ، بدون طعم و بی بو است که بیشتر برای مصارف دارویی ، خوراکی و آرایشی بهداشتی مورد مصرف قرار می گیرد. با وجود اینکه پارافین بیشتر با کاربرد آن در شمع سازی شناخته می شود ولی در حقیقت این ماده دارای کاربرد های بسیار مختلفی است.

پارافین مایع به دو صورت صنعتی و بهداشتی تولید می شود:

پارافین مایع صنعتی

همانطور که گفته شد پارافین از تصفیه نفت بدست می آید و میزان مواد ناخالص موجود در آن ، نشان دهنده کیفیت محصول است. پارافین صنعتی که کیفیت پایینی دارد با اسامی کروزن ، نفت سفید ، نفت کوره یا نفت چراغ مشهور است و بیشتر به منظور سوزاندن و ایجاد حرارت در کارخانجات مصرف می شود. زیرا ماده ای با احتراق مناسب ، آلودگی اندک و قیمت ارزان است.

پارافین مایع بهداشتی

نوع تصفیه شده و کاملا خالص این محصول می باشد که مناسب جهت مصرف در موارد بهداشتی و پزشکی همچون تولید روغن ها و کرم های پوستی و مواد آزمایشگاهی است. پارافین بهداشتی همچنین قابلیت مصرف در تولید روغن های درمانی جهت رفع یبوست در کودکان را نیز دارد به همین دلیل به پارافین مایع بهداشتی ، پارافین خوراکی هم گفته می شود.

در گذشته های دور انسان از چربی های حیوانی به عنوان روغن چراغ جهت ایجاد نور و حرارت استفاده می کرده است. این چربی ها بوی بدی تولید می کرده و به سرعت می سوخت. با کشف پارافین ، بهترین ماده برای تولید شمع و ایجاد روشنایی یافت شد. پارافین بسیار تمیز ، به آرامی و بدون ایجاد بوی بد و دود می سوزد و از این رو مورد توجه قرار گرفت. امروزه نیز پارافین در شمع سازی کاربرد دارد ولی مصارف بسیار دیگری نیز برای این ماده یافت شده است.

پارافین مایع در صنایع غذایی ، داروئی ، سوخت و انرژی ، پزشکی و … کاربرد دارد. از پارافین مایع بهداشتی در پزشکی به عنوان داروی ملین و ضد یبوست یا لاکساتور استفاده می شود که البته در برخی موارد ایجاد مشکلاتی همچون حساسیت ، دل درد و اسهال و استفراغ می نماید.

پارافین صنعتی هم به عنوان یک لوبریکانت یا روغن روانکار برای ماشین آلات صنعتی کاربرد دارد. همچنین برای تولید آتش جهت ایجاد حرارت در کارخانجات مصرف می شود. پارافین مایع صنعتی یکی از موادی است که جهت استفاده به عنوان سوخت خودروها روی آن کار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 با سلام

متقاضی محترم، جهت دریافت مشاوره ی آنلاین و خدمات بازرگانی از طریق واتس آپ بر روی لوگوی زیر کیلیک فرمایید.

× مشاوره